T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ BAŞKANLIĞI STAJ SEFERBERLİĞİ

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı’mızın destekleri ve Bakanlıklarımız / özel sektörden gönüllü işverenlerimizin katılımı ile başlatılan “Staj Seferberliği” programı genç yetenekleri bekliyor.

“Staj Seferberliği” programı www.yetenekkapisi.org adresinden duyurulmuştur.

Son başvuru tarihi: 03.08.2020

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Staj Seferberliği programına, örgün eğitim veren lisans programları ile dört yıllık eğitim veren yüksekokullarda son sınıfa geçen ve not ortalaması 4 üzerinden 2 ve üzeri (diğer sistemlerde dengi) olan tüm öğrenciler başvuru yapabileceklerdir.

ADAYLARIN DEĞERLEME SÜRECİ

Staj programına başvuran adaylar, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Ölçme ve Değerleme Dairesi Başkanlığı tarafından anlık performansı ölçen sınav yöntemi yerine, liseden lisans son sınıfa kadar sergiledikleri performans, yetkinliklerini artırmaya yönelik yaptıkları çalışmalar ve elde ettikleri başarılar üzerinden değerlendirilecektir. Bu yöntem; Mesleki Yeterlilikler, Sosyal ve Sanatsal Yeterlilikler, Sportif Yeterlilikler olmak üzere üç ana başlığı kapsamaktadır. Her bir başlık altında adayların bilgi, beceri ve yetkinlikleri belirli ölçütler göz önüne alınarak puanlanacaktır.

STAJYERLERİN KURUMLARA YERLEŞTİRİLMESİ

Yapılan değerlemeler sonucunda stajyer havuzuna girmeye hak kazanan adaylar belirlenecektir. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından oluşturulan bu havuza kamu kurum, kuruluşları ve özel sektördeki gönüllü firmalara erişim yetkisi verilecektir. Söz konusu kurumlar, ihtiyaçları olan bölümlerde okuyan adayları bu havuzdan seçerek staj teklifi gönderebilecek, adaylar ise bu teklifler arasından kendilerine uygun kamu kurum, kuruluş ve özel sektörden firmaları tercih edebileceklerdir.

DETAYLAR YETENEK KAPISI’NDA

Staj Seferberliği ilanı “Yetenek Kapısı” platformu www.yetenekkapisi.org üzerinden duyurulmuştur. Başvurular 20 Temmuz - 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılabilecektir.

Önemli Not: Detaylar https://www.yetenekkapisi.org/ üzeridnen duyurulmuştur. Başvuru ve belge yükleme ise https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden yapılacaktır. 

Öğrencilerimize başarılar dileriz!

Bu içerik 27.07.2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 151 kez okundu.