2. Model Kariyer Merkezi Çalıştayı - 21-22.07.2016

TrakyaKAriyer projesi kapsamında “2. Model Kariyer Merkezi Çalıştayı”, 21-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında Tekirdağ Ramada Otel’de gerçekleştirildi. Çalıştay; üç ortak üniversitenin (Kırıklareli, Namık Kemal, Trakya), İŞKUR, Organize Sanayi Bölgeleri, Belediyeler, Ticaret ve Sanayi Odaları, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Trakya Kalkınma Ajansı temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.
 
Çalıştayda Türkiye ve Dünya’daki örnek kariyer merkezleri hakkında bilgi verildi. Çalıştayın ilk gününde İTÜ Kariyer Merkezi’nin Başkanı Doç.Dr. Salim ATAY ve ekibi Türkiye’deki örnek uygulamalara dair bilgiler paylaştılar. Projenin kilit uzmanı Kirsten Larsen ise Danimarka merkezli örnek uygulamalar hakkında bilgi verdi.

Çalıştay’ın ikinci gününde Trakya Bölgesinde bulunan üç üniversite ve diğer paydaşlar ile oluşturulan üç grup; üniversitelerin kariyer merkezlerine dair  SWOT analizleri gerçekleştirdiler. Çalıştaya üniversitemiz adına Merkez Müdürü Prof. Dr. Yüksel BAYRAK,  Prof. Dr. Berkan DEMİRAL, Uzman Ayşe ÇELİK TAŞKIN ve Uzman Yağmur DUBLEN GÖKSU katıldılar. 
Ek Resimler
Bu içerik 21.07.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 215 kez okundu.